Body
-
- canviar
INFINITIU
-
- canviant
GERUNDI
-
- canviat
- canviada
- canviats
- canviades
PARTICIPI
-
-
- canvio
- canvies
- canvia
- canviem
- canvieu
- canvien
PRESENT
-
- canviava
- canviaves
- canviava
- canviàvem
- canviàveu
- canviaven
IMPERFET
-
- canvií
- canviares
- canvià
- canviàrem
- canviàreu
- canviaren
PASSAT
-
- canviaré
- canviaràs
- canviarà
- canviarem
- canviareu
- canviaran
FUTUR
-
- canviaria
- canviaries
- canviaria
- canviaríem
- canviaríeu
- canviarien
CONDICIONAL
INDICATIU
-
-
-
- canviï
- canviïs
- canviï
- canviem
- canvieu
- canviïn
PRESENT
-
- canviés
- canviessis
- canviés
- canviéssim
- canviéssiu
- canviessin
IMPERFET
SUBJUNTIU
-
-
- canvia
- canviï
- canviem
- canvieu
- canviïn
IMPERATIU