canviar

Body
    1. INFINITIU

    2. canviar
    1. GERUNDI

    2. canviant
    1. PARTICIPI

    2. canviat
    3. canviada
    4. canviats
    5. canviades
    1. INDICATIU

      1. PRESENT

      2. canvio
      3. canvies
      4. canvia
      5. canviem
      6. canvieu
      7. canvien
      1. IMPERFET

      2. canviava
      3. canviaves
      4. canviava
      5. canviàvem
      6. canviàveu
      7. canviaven
      1. PASSAT

      2. canvií
      3. canviares
      4. canvià
      5. canviàrem
      6. canviàreu
      7. canviaren
      1. FUTUR

      2. canviaré
      3. canviaràs
      4. canviarà
      5. canviarem
      6. canviareu
      7. canviaran
      1. CONDICIONAL

      2. canviaria
      3. canviaries
      4. canviaria
      5. canviaríem
      6. canviaríeu
      7. canviarien
    1. SUBJUNTIU

      1. PRESENT

      2. canviï
      3. canviïs
      4. canviï
      5. canviem
      6. canvieu
      7. canviïn
      1. IMPERFET

      2. canviés
      3. canviessis
      4. canviés
      5. canviéssim
      6. canviéssiu
      7. canviessin
    1. IMPERATIU

    2. canvia
    3. canviï
    4. canviem
    5. canvieu
    6. canviïn