Body
-
- canonitzar
INFINITIU
-
- canonitzant
GERUNDI
-
- canonitzat
- canonitzada
- canonitzats
- canonitzades
PARTICIPI
-
-
- canonitzo
- canonitzes
- canonitza
- canonitzem
- canonitzeu
- canonitzen
PRESENT
-
- canonitzava
- canonitzaves
- canonitzava
- canonitzàvem
- canonitzàveu
- canonitzaven
IMPERFET
-
- canonitzí
- canonitzares
- canonitzà
- canonitzàrem
- canonitzàreu
- canonitzaren
PASSAT
-
- canonitzaré
- canonitzaràs
- canonitzarà
- canonitzarem
- canonitzareu
- canonitzaran
FUTUR
-
- canonitzaria
- canonitzaries
- canonitzaria
- canonitzaríem
- canonitzaríeu
- canonitzarien
CONDICIONAL
INDICATIU
-
-
-
- canonitzi
- canonitzis
- canonitzi
- canonitzem
- canonitzeu
- canonitzin
PRESENT
-
- canonitzés
- canonitzessis
- canonitzés
- canonitzéssim
- canonitzéssiu
- canonitzessin
IMPERFET
SUBJUNTIU
-
-
- canonitza
- canonitzi
- canonitzem
- canonitzeu
- canonitzin
IMPERATIU